Sotware - srovnání staré a nové verze návodu
Thread poster: Filip Koky
Filip Koky
Filip Koky
Czech Republic
Local time: 05:42
Polish to Czech
Feb 27, 2011

Dobrý den,

sháním program, který by dokázal porovnat dva texty a zvýraznit v nich odlišné pasáže? Mám k dispozici dva texty (starou a novou verzi návodu), které jsou asi z 80 % identické, a potřebuji vyhledat ty pasáže, které byly k druhému textu (nové verzi) přidány. Zkoušel jsem funkci Compare v Plus Tools - bez úspěchu, text nemá stejný počet odstavců. Nevíte někdo o něčem takovém?


 
Matej Hasko
Matej Hasko  Identity Verified
Local time: 05:42
English to Slovak
+ ...
MS Word Feb 27, 2011

a nepomohlo by obyčajné porovnanie dvoch dokumentov vo Worde? Ja používam anglickú verziu MS Word 2007, tam je to na záložke Review -> Compare. Túto funkciu som používal aj v starších Wordoch.

 
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 05:42
English to Czech
Přiřazení a analýza Feb 27, 2011

Filip Koky wrote:
Zkoušel jsem funkci Compare v Plus Tools - bez úspěchu, text nemá Nevíte někdo o něčem takovém?


Když zůstaneme u PlusTools - starý text vložím do dvou souborů. Ze dvou souborů vytvořím TM.
Ve Wordfastu tuto TM aktivuji, otevřu nový text a udělám analýzu. Ta poskytne informace o počtu rozdílů.
Práce s celým souborem - v PB nastavím CopySourceWhenNoMatch a celý soubor přeložím. Přeložené segmenty jsou shodné v obou dokumentech.

Totéž lze udělat s libovolným nástrojem na přiřazení dvou dokumentů a s libovolným CAT.

Nevyzkoušený nástroj:

http://www.condak.net/cat_other/mt2007/20081011/cs/07.html

S pozdravem

Milan Čondák

[Upraveno: 2011-02-28 06:47 GMT]


 
Ivana Andersen Kapustova
Ivana Andersen Kapustova  Identity Verified
Germany
Local time: 05:42
Member (2006)
English to Slovak
+ ...
Funkcia Porovnat vo Worde? Feb 27, 2011

Ked je text vo worde, tak ja obcas pouzivam funkciu Porovnat vo worde, mala by byt v ponuke niekde tam, ako je aj sledovanie zmien (track changes). Zmeny sa vyznacia rovnakym sposobom ako pri track changes.

 
Jiri Farkac
Jiri Farkac  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 05:42
Member (2008)
English to Czech
do Wordu Feb 28, 2011

A pokud text ve Wordu není, je určitě možné ho do Wordu překopírovat. Nebo je to složitější případ?

 
Filip Koky
Filip Koky
Czech Republic
Local time: 05:42
Polish to Czech
TOPIC STARTER
Díky Mar 2, 2011

Děkuji všem za pomoc. Skutečně jsem netušil, že ve Wordu existuje tato funkce. Přitom jsem si myslel, že jsem jeho pokročilý uživatel. Pod svícnem bývá...

 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Sotware - srovnání staré a nové verze návodu






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »