ProZ.com članarina 13 mjeseci
Thread poster: Zdenka Ivkovcic
Zdenka Ivkovcic
Zdenka Ivkovcic  Identity Verified
Croatia
Local time: 07:03
Member (2004)
English to Croatian
+ ...
Jun 29, 2007

Odlučila sam iskoristiti ovu posebnu ponudu i uplatiti članarinu za proz.com preko lokalne predstavnice Ljerke Polegubić. Koristim sustave internetskog bankarstva PBZ-a i Volksbanke i oba su odbila zaprimiti naloge za plaćanje uz objašnjenje "neispravan poziv na broj". Kad sam malo bolje analizirala ponuđeni broj žiro-računa i poziv na broj, shvatila sam da je kao žiro-račun naveden osnovni žiro-račun Erste banke, a ne žiro-račun gospođe Polegubić tako da prilikom uplate ne mogu ... See more
Odlučila sam iskoristiti ovu posebnu ponudu i uplatiti članarinu za proz.com preko lokalne predstavnice Ljerke Polegubić. Koristim sustave internetskog bankarstva PBZ-a i Volksbanke i oba su odbila zaprimiti naloge za plaćanje uz objašnjenje "neispravan poziv na broj". Kad sam malo bolje analizirala ponuđeni broj žiro-računa i poziv na broj, shvatila sam da je kao žiro-račun naveden osnovni žiro-račun Erste banke, a ne žiro-račun gospođe Polegubić tako da prilikom uplate ne mogu jednostavno izostaviti poziv na broj.

Gospođa Polegubić se ne javlja na mobitel niti na fiksni broj, a ne odgovara mi ni na e-mail upit pa se nadam da je netko od vas plaćao članarinu preko nje i može mi poslati točne podatke.

Unaprijed hvala,
Zdenka
Collapse


 
Kristina Kolic
Kristina Kolic  Identity Verified
Croatia
Local time: 07:03
English to Croatian
+ ...
SITE LOCALIZER
Uredno uplaćeno Jun 29, 2007

Ja sam jutros uredno uplatila članarinu na naznačeni račun u Hypo banci. Jedini je problem bio što gospođa Ljerka nije navela ime vlasnika računa, odnosno primatelja, ali i to su u banci riješili sami provjerom tog računa.

 
Lucija Raković
Lucija Raković  Identity Verified
Local time: 07:03
Member (2007)
German to Croatian
+ ...
... Jun 29, 2007

Draga Zdenka,

drago mi je što ste se i Vi odlučili na ovaj korak.

Moje je iskustvo preko e-zabe s podacima navedenim na ProZ-ovoj stranici bilo posve uobičajeno, bez ikakvih problema, a i neke su druge kolegice to isto bezbolno riješile.

Ako ste poslali mail, sigurna sam da će Vam kolegica odgovoriti.

Lijep pozdrav,

Lucija


 
Zdenka Ivkovcic
Zdenka Ivkovcic  Identity Verified
Croatia
Local time: 07:03
Member (2004)
English to Croatian
+ ...
TOPIC STARTER
Re: Jun 29, 2007

Hvala na odgovoru, no ja sam ponovo pokušala i rezultat je isti - neispravan poziv na broj. Kako nemam internetsko bankarstvo kod Zabe, a i ne treba mi treći račun, nadam se iskreno da će se gospođa Polegubić javiti i pomoći mi.

Iskreno, malo sam zabrinuta da pomoć možda neću dobiti na vrijeme jer na e-mail upit ne dobivam odgovor više od pola dana, a i nema povratnog poziva iako ju na mobitel nisam zvala s pokrivenog broja, dakle vide se propušteni pozivi s nepoznatog
... See more
Hvala na odgovoru, no ja sam ponovo pokušala i rezultat je isti - neispravan poziv na broj. Kako nemam internetsko bankarstvo kod Zabe, a i ne treba mi treći račun, nadam se iskreno da će se gospođa Polegubić javiti i pomoći mi.

Iskreno, malo sam zabrinuta da pomoć možda neću dobiti na vrijeme jer na e-mail upit ne dobivam odgovor više od pola dana, a i nema povratnog poziva iako ju na mobitel nisam zvala s pokrivenog broja, dakle vide se propušteni pozivi s nepoznatog broja.

Ništa, preostaje mi jedino da čekam...

Zdenka
Collapse


 
dkalinic
dkalinic
Local time: 07:03
Croatian to German
+ ...
In memoriam
??? Jun 29, 2007

Zdenka Ivkovcic wrote:

Hvala na odgovoru, no ja sam ponovo pokušala i rezultat je isti - neispravan poziv na broj. Kako nemam internetsko bankarstvo kod Zabe, a i ne treba mi treći račun, nadam se iskreno da će se gospođa Polegubić javiti i pomoći mi.

Iskreno, malo sam zabrinuta da pomoć možda neću dobiti na vrijeme jer na e-mail upit ne dobivam odgovor više od pola dana, a i nema povratnog poziva iako ju na mobitel nisam zvala s pokrivenog broja, dakle vide se propušteni pozivi s nepoznatog broja.

Ništa, preostaje mi jedino da čekam...

Zdenka


Zdenka, nije mi jasno kako netko može skupljati članarinu za Proz.com preko svog privatnog računa. Da li to znači da ćemo onda moći dobiti fakturu s uračunatim PDV-om? Hoće li na fakturi pisati adresa gđe Polegubić ili Proza?

Pozdrav,
Davor


 
Zdenka Ivkovcic
Zdenka Ivkovcic  Identity Verified
Croatia
Local time: 07:03
Member (2004)
English to Croatian
+ ...
TOPIC STARTER
Re: ??? Jun 29, 2007

Dobro pitanje, Davore. Vidjela sam što piše a da nisam razmislila što to konkretno znači. Naime, u uputi o plaćanju preko lokalnog predstavnika stoji: "You will receive a receipt via email when your payment has been processed." Nigdje ne piše tko će poslati (i potpisati) taj receipt.

Možda bi nam kolegica Raković mogla reći tko je njoj izdao račun s obzirom na to da je gospođa Polegubić izgleda danas odsutna. Jer ako nema pravog računa, ja bih radije platila punu cije
... See more
Dobro pitanje, Davore. Vidjela sam što piše a da nisam razmislila što to konkretno znači. Naime, u uputi o plaćanju preko lokalnog predstavnika stoji: "You will receive a receipt via email when your payment has been processed." Nigdje ne piše tko će poslati (i potpisati) taj receipt.

Možda bi nam kolegica Raković mogla reći tko je njoj izdao račun s obzirom na to da je gospođa Polegubić izgleda danas odsutna. Jer ako nema pravog računa, ja bih radije platila punu cijenu. Nisam još dobro potkovana u knjigovodstvenim i inim stvarima i ne treba mi problem s Poreznom upravom.

Zdenka
Collapse


 
Kristina Kolic
Kristina Kolic  Identity Verified
Croatia
Local time: 07:03
English to Croatian
+ ...
SITE LOCALIZER
Broj računa je ispravan Jun 29, 2007

Jutros sam odgovorila, ali još nisam bila registrirana, pa post još uvijek nije autoriziran i vidljiv ostalima, zato ću ovdje ponoviti.

Naznačeni broj računa je ispravan. Ja sam jutros uredno uplatila članarinu na taj račun u Hypo banci. Jedini je mali problem bio što gospođa Ljerka nije navela ime vlasnika računa, odnosno primatelja, ali i to su u banci riješili sami provjerom tog računa.

Možda je problem u internet bankarstvu (imate li možda obvezu kao n
... See more
Jutros sam odgovorila, ali još nisam bila registrirana, pa post još uvijek nije autoriziran i vidljiv ostalima, zato ću ovdje ponoviti.

Naznačeni broj računa je ispravan. Ja sam jutros uredno uplatila članarinu na taj račun u Hypo banci. Jedini je mali problem bio što gospođa Ljerka nije navela ime vlasnika računa, odnosno primatelja, ali i to su u banci riješili sami provjerom tog računa.

Možda je problem u internet bankarstvu (imate li možda obvezu kao na virmanu naznačiti ime vlasnika računa) ili ste možda upisali krivi broj računa. Jer još jednom ponavljam, broj računa je očito ispravan s obzirom na to da je moja uplata uredno izvršena i primljena i već sam registrirana
Collapse


 
Zdenka Ivkovcic
Zdenka Ivkovcic  Identity Verified
Croatia
Local time: 07:03
Member (2004)
English to Croatian
+ ...
TOPIC STARTER
Re: Broj računa je ispravan Jun 29, 2007

Kolegice Mijić,
imali ste pravo - problem je u tome što sam ja kao vlasnika računa navodila gospođu Polegubić, a sad sam probala upisati Erste bank i nalog je prihvaćen. Doduše, nije mi jasno zašto plaćamo banci, a ne firmi gospođe Polegubić koja je, kako sam ja to shvatila, ovlašteni predstavnik proz.com-a za Hrvatsku, ali to ću riješiti s gospođom Polegubić kad mi se javi.


 
Lucija Raković
Lucija Raković  Identity Verified
Local time: 07:03
Member (2007)
German to Croatian
+ ...
vrlo jednostavno... Jun 29, 2007

S obzirom na to da sam platila kao (još uvijek) fizička osoba, bio mi je sasvim dovoljan račun mailom od ProZ-a.

Za ostale kombinacije najbolje je obratiti se kontakt osobi.

Evo, i Kristini je uspjelo.

Lp,

Lucija


[Edited at 2007-06-29 14:54]


 
VIVA VOCE Ltd.
VIVA VOCE Ltd.  Identity Verified
Croatia
Local time: 07:03
English to Croatian
+ ...
... Jun 29, 2007

Nadam se da je kolegica Ivkovčić riješila sve svoje dileme.
Zahvaljujem na pomoći uspješno registriranim članovima koji su se malo spretnije snašli oko uplate.


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


ProZ.com članarina 13 mjeseci






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »