Cijena uređivanja prijevodne memorije
Autor wątku: Darko Pauković
Darko Pauković
Darko Pauković  Identity Verified
Chorwacja
Local time: 20:47
angielski > chorwacki
+ ...
Oct 11, 2012

Dragi kolegice i kolege,

dobio sam ponudu za uređivanje prijevodne memorije koja sadrži oko 32000 jedinica (tehnički dokument), a ne znam način na koji bih utvrdio cijenu takvog projekta. Budući da ima dosta pogrešaka, pravopisnih, interpunkcijskih, čak i krivo prevedenih pojmova, teško mi je odrediti cijenu po satu odnosno broj sati.
Hvala unaprijed svima koji imaju iskustva s ovom vrstom posla, ili barem prijedlog kako da si izračunam potrebno vrijeme.

Darko


 
Ivana Kahle
Ivana Kahle  Identity Verified
Niemcy
Local time: 20:47
Członek ProZ.com
od 2007

niemiecki > chorwacki
+ ...
Cijena po satu Oct 11, 2012

Dragi kolega,
jeste li s tom agencijom prethodno dogovorili cijenu po satu? Ako niste, još uvijek to možete učiniti. Zatim probno uredite jedan manji dio memorije da utvrdite koliko Vam vremena treba. Možete predložiti i broj sati od-do, jer koji puta je zaista teško procijeniti potrebno vrijeme, pa onda obračun napraviti prema realno utrošenom vremenu.
Ne bi bilo loše da na primjeru 10-20 segmenata ukažete na sve pogreške na koje ste naišli tako da Vaš projekt menadžer
... See more
Dragi kolega,
jeste li s tom agencijom prethodno dogovorili cijenu po satu? Ako niste, još uvijek to možete učiniti. Zatim probno uredite jedan manji dio memorije da utvrdite koliko Vam vremena treba. Možete predložiti i broj sati od-do, jer koji puta je zaista teško procijeniti potrebno vrijeme, pa onda obračun napraviti prema realno utrošenom vremenu.
Ne bi bilo loše da na primjeru 10-20 segmenata ukažete na sve pogreške na koje ste naišli tako da Vaš projekt menadžer vidi koliko posla imate.
Naravno, ovo je samo prijedlog, možda netko drugi ima bolju ideju.
U svakom slučaju, sretno!
Ivana
Collapse


 
Ivana Kahle
Ivana Kahle  Identity Verified
Niemcy
Local time: 20:47
Członek ProZ.com
od 2007

niemiecki > chorwacki
+ ...
Još jedna ideja Oct 12, 2012

A kako bi bilo da pitanje postavite na engleskom?
Sigurno će ga pogledati više prevoditelja, pa ćete vjerojatno dobiti i više odgovora.


 
Darko Pauković
Darko Pauković  Identity Verified
Chorwacja
Local time: 20:47
angielski > chorwacki
+ ...
NOWY TEMAT
po satu Oct 12, 2012

Ivana, hvala na prijedlogu, tako sam i sam nekako krenuo. Uzeo par segmenata i zabilježio vrijeme, pomnožio po satu i tako definirao ukupnu cijenu.
Što se tiče engleskog foruma, namjerno nisam pisao na engleskom jer me zanimalo mišljenje hrvatskih kolega. Ne bih volio da zvuči čudno, ali vjerujem da smo mi realniji i skromniji u tom pogledu.

Lijep pozdrav,
Darko


 


Do tego forum nie został przydzielony moderator.
W celu zgłoszenia naruszenia zasad forum lub zasięgnięcia pomocy, proszę kontaktować się z personelem portalu »


Cijena uređivanja prijevodne memorije






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »