Nová terminologická databáze
Thread poster: Milan Condak
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 15:17
English to Czech
May 23, 2014

V titulku je rozepsaný název zkratky NTB, která je budovaná již deset let.

Právě měním strukturu svého webu, na kterém mám příspěvek o doplňování terminologie do překladového slovníku:

www.condak.cz/pcd/dictionary/cs/00.html

Psal jsem o "ústavu" a on to je "úřad" (možná jsem se spletl, nebo instituci přejmenovali):
... See more
V titulku je rozepsaný název zkratky NTB, která je budovaná již deset let.

Právě měním strukturu svého webu, na kterém mám příspěvek o doplňování terminologie do překladového slovníku:

www.condak.cz/pcd/dictionary/cs/00.html

Psal jsem o "ústavu" a on to je "úřad" (možná jsem se spletl, nebo instituci přejmenovali):

Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví

http://www.unmz.cz/urad/terminologie

Terminologie – soustava termínů z určitého oboru; odborné názvosloví (definice slovníku cizích slov).
Z pohledu působnosti ÚNMZ se jedná o soustavu jazykových (českých, anglických, francouzských a německých) ekvivalentů výrazů, které se vyskytují v technických předpisech ES.
NDB je průběžně doplňována novými odbornými výrazy tak, jak jsou postupně přijímány další technické předpisy na úrovni ES.

Ze stránky
http://www.unmz.cz/sborniky_th/terminologie.htm

je možno stáhnout aktuální ZIP (XLS (3,8 MB) .

Po provedení změn opravím odkaz na příspěvek z roku 2007.

Milan
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Nová terminologická databáze






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »