Soubory .idml, resp..inx
Thread poster: Eva Kučerová
Eva Kučerová
Eva Kučerová  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 03:57
Spanish to Czech
+ ...
Jul 13, 2013

Prosím o radu.
Agentura mi poslala soubory idml s tím, že je mám přeložit pomocí TM ve Studio. Po té, co jsem jim sdělila, že se Studiem nepracuji (ačkoliv ho mám k dispozici-2009), mi poslali soubory inx s tím, že je můžu zpracovat v TagEditoru. Bohužel nevím, jak. Zkoušela jsem je jednoduše v TagEditoru otevřít, ale soubor prý nelze rozpoznat.
Můžete mi prosím poradit, jak na to?

Děkuji!


 
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 03:57
English to Czech
OmegaT a Okapi filtr Jul 13, 2013

Eva Kučerová wrote:

mám přeložit pomocí TM ve Studio


Soubor InDesign IDML je možno přeložit i v programu OmegaT s filtrem Okapi. Obojí je zdarma.
Pokud je dodána TM ve formátu SDTM, je nutno ji zkonvertovat do TMX. To je možno udělat i s bezplatným programem WfConverter.

Vyžaduje trochu stahování, učení a instalaci, ale žádné platby za licence softwaru.

Milan
www.condak.net

[Upraveno: 2013-07-13 10:02 GMT]


 
Eva Kučerová
Eva Kučerová  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 03:57
Spanish to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
nedaří se Jul 13, 2013

Děkuji,

snažila jsem se, ale skončila u "importovat zdrojové soubory". Po téhle akci se vůbec nic nestalo, projekt zůstal prázdný, nic se nenahrálo. Zkoušela jsem to i se soubory doc, taky nic. Nevím, kde dělám chybu....


 
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 03:57
English to Czech
Daří se Jul 13, 2013

Eva Kučerová wrote:

Děkuji,



V OmegaT, verze 3.04 a filtr Okapi pro OmegaT: všechno funguje, je možno překládat. Informace k downloadu programů jsem poslal přímo Evě.

Udělal jsem další dva pokusy.

a) IDML soubory jsem otevřel ve Wordfastu Pro. Kdybych měl licenci. mohl bych připojit i TM, která má více než 500 překladových jednotek a překládat.

b) Dodanou TMX jsem neotevřel ve Virtaalu. Virtaal hlásil postupně 4 chyby, vždy udal řádek a pozici. Na těchto pozicích bylo "Ě". Když jsem jej nahradil "ě" (v textovém editoru), tak jsem TMX ve Virtaalu otevřel.

Milan

[Upraveno: 2013-07-13 15:36 GMT]


 
AnnaSCHTR
AnnaSCHTR  Identity Verified
United States
Local time: 20:57
English to Czech
+ ...
Složité Jul 13, 2013

Obávám se, že TagEditor neotevírá nové verze souborů InDesign (.idml). Tady je k tomu starší diskuse s různými experiment Pomohlo by Vám něco z toho?
http://www.proz.com/forum/sdl_trados_support/170468-indesign_cs5_idml_trados_compatibility-page2.html


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Soubory .idml, resp..inx






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »